معرفی بندر کیاشهر "شهر طبیعت و دریا"

معرفی بندر کیاشهر

بسیاری از گردشگرانی که به استان گیلان سفر می کنند، به دنبال سفری خاطره انگیز در دل طبیعت هستند. حسی که از گشت و گذار در سرسبز ترین مناطق ایران به دست می آید، تقریبا بی نظیر است. از طرفی با توجه به همسایگی این استان با دریای خزر، فرصت مناسبی خواهد بود تا گردشگران در سواحل زیبای بزرگترین دریاچه جهان اتراق کنند و اوقات خوشی را رقم بزنند. نکته جالب این است که در استان گیلان شهری وجود دارد که به زیبایی، سرسبزی و طبیعت جنگلی را با طبیعت ساحلی و دریا متصل کرده است. نام این شهر زیبا بندر کیاشهر است.

بندر کیاشهر، که نام آن در گذشته فرحناز بود، شهری بسیار زیبا، دیدنی و دلربا است که در فاصله حدودا هفده کیلومتری شهر آستانه اشرفیه قرار دارد. این شهر که به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری استان گیلان و شمال کشور به شمار می آید، محل اتصال رود بزرگ سفیدرود با دریای خزر می باشد. سفیدرود این شهر را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم کرده است که بخش غربی آن بیشتر محل سکونت اهالی بومی و بخش شرقی شامل ادارات و سازمان های مختلف دولتی است. در غرب این شهر، پارک ملی و تالاب بوجاق قرار دارد که در تمامی فصول دارای مناظر و موقعیت های منحصر به فردی از جمله مهاجرت انواع پرندگان است. ساحل پاکیزه و تمیز کیاشهر نیز محلی مناسب برای شنا و انواع تفریحات دریایی را فراهم نموده است.

بیان زیبایی های طبیعی کیاشهر، به این معنا نیست که در این شهر مناطق تاریخی وجود ندارد. این شهر از بندرهای تاریخی کشور عزیزمان ایران نیز به حساب می آید. وقایع تاریخی فراوانی در این شهر رخ داده است. از جمله این رویداد ها می توان به ساختن اولین پایگاه صید خاویار توسط کشور روسیه در این شهر اشاره کرد. این شهر دارای چند مکان زیارتی مانند بقعه آقا سید ابوجعفر و بقعه آقا سید زکریا نیز است که همواره پذیرای بسیاری از گردشگران هستند.

به طور خلاصه می توان گفت اگر به شهر رشت و استان گیلان سفر کردید و به دنبال گشت و گذار در طبیعت همراه با آرامش کامل هستید، کیاشهر یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود. این شهر حدود پنجاه کیلومتر با رشت فاصله دارد اما وجود جاده های بسیار زیبا و طبیعت دلنشین در طول مسیر، گذشت زمان طی کردن مسیر را غیرمحسوس می نماید، بطوری که گردشگران عزیز در طول مسیر هرگز احساس خستگی نخواهند کرد.

یکی از موضوعات مهم در هنگام بازدید از شهرهای اطراف در طول سفر، تعیین مکان اقامت است. از این رو، اقامت در رشت به عنوان مرکز استان گیلان که امکان دسترسی به شهرهای زیبای اطراف مانند بندر کیاشهر را فراهم می نماید، تصمیمی منطقی و به صرفه برای گردشگران به شمار می آید. گردشگرانی که اجاره هتل در رشت را تجربه کرده اند، عموما فرصت بازدید جذاب و دلنشین از شهرها و بنادر ساحلی نظیر بندرکیاشهر را به راحتی از دست نمی دهند. مجموعه هتل صبوری به عنوان هتل سه ستاره و ممتاز (در عین حال به عنوان یک هتل ارزان در رشت) افتخار دارد با امکانات مناسب، واحدهای شیک و موقعیت مکانی ایده آل، پذیرای گردشگران عزیز از تمامی نقاط ایران باشد. عزیزانی که قصد رزرو هتل در رشت را دارند، می توانند از منوی اصلی وبسایت هتل صبوری گزینه رزرو اتاق ها را انتخاب نموده و بر اساس نیاز و شرایط خود، اقدام به رزرو اتاق نمایند.