بوستان ملت "دومین پارک بزرگ شهر رشت"

بوستان ملت

بوستان ملت یکی از بزرگترین و قدیمیترین اماکن شهر رشت است که در گذشته به صورت مجموعه­ ای از درختان سرسبز و وسیع با زمینی چمنزار وجود داشت و بر این اساس به "سیاه باغ" شهرت داشت که در نهایت در سال 1378 به همت شهرداری رشت مورد بازسازی قرار گرفت و به فضای گردشگری مبدل شد. مساحت 120 هزار متری بوستان ملت، شرایط ایده آلی را برای این پارک فراهم آورده تا از امکانات مناسب تفریحی، ورزشی و گردشگری برخوردار باشد. وجود درختان تنومند و قدیمی که در روزهای گرم و آفتابی، سایه های گسترده ای را در سطح چمنزار پارک ایجاد می کنند قادرند تصاویر دلچسب و آرامش بخشی را برای شهروندان و گردشگران به عرصه نمایش بگذارند. بوستان ملت به واسطه برخورداری از انواع زمین های ورزشی از قبیل زمین های فوتبال، والیبال، بسکتبال و هم­چنین میز پینگ پنگ و وسایل مربوط به ورزش های همگانی همواره مورد اسقبال ورزشکاران و علاقه مندان به انجام فعالیت های ورزشی است. هم­چنین وسایل بازی کودکان و خردسالان از قبیل انواع تاب، سرسره و الاکلنگ می ­تواند بساط شادابی و نشاط این عزیزان را برای ساعاتی طولانی فراهم سازد. علاوه بر وجود امکانات تفریحی و ورزشی، ما شاهد سایر امکانات و جاذبه های گردشگری نیز در بوستان ملت هستیم. برای آن دسته از میهمانانی که قصد رزرو هتل در رشت را دارند و به دنبال اقامت محدود در این شهر هستند توصیه می شود اگر خواهان بازدید از ساعت آفتابی آنالماتیک هستند به بوستان ملت رشت مراجعه بفرمایند. این ساعت آنالماتیک که دارای شاخص متحرک بوده و بر اساس حرکت آنالمای خورشید طراحی شده است به عنوان اولین ساعت آفتابی آنالماتیک در سال 1381 در بوستان ملت مستقر گردید و همه روزه مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار دارد. البته قبل از ورود به محوطه بوستان ملت می توان شاهد خانه روستایی بود. این خانه بر اساس معماری اصیل گیلانی طراحی شده و در طی این سال ها میزبان برگزاری برخی جشن ها و مناسبت ها بود. همچنین امکان عکسبرداری با لباس های محلی برای علاقه مندان در خانه روستایی بوستان ملت فراهم است.

بوستان ملت از زمان بازسازی تاکنون شاهد جشنواره های فرهنگی، تفریحی و اجتماعی مختلفی بوده و بدین ترتیب خیل عظیمی از جمعیت مشتاقان را به سوی این پارک زیبا سوق داده است. در سال 1392 جشنواره مجسمه های برفی به همت شورای اسلامی و شهرداری رشت برگزار شد و موجی از رضایت و نشاط را برای شهروندان و گردشگران این شهر بوجود آورد و با توجه به استقبال گسترده شرکت کنندگان، این جشنواره در سال های بعد و در ایام برفی شهر رشت در بوستان ملت تکرار شد. همچنین جشنواره اهدای کتاب به کودکان به مناسبت عید فطر در سال 1397 با محوریت انسانیت و فعالیت خیرخواهانه در بوستان ملت برگزار شد. در نهایت می توان به جشنواره غذاهای محلی در بوستان ملت اشاره کرد که با استقبال همیشگی شهروندان شهر باران مواجه است.

مجموعه هتل صبوری رشت از تمامی میهمانان و گردشگرانی که به این شهر سفر نموده اند، دعوت می نماید از جاذبه های مفرح و منحصر به فرد بوستان ملت بازدید فرمایند.