روستای امام زاده هاشم

روستای امام زاده هاشم

شهر رشت مملو از جاذبه های گردشگری بکر و زیبا است. وجود اماکن تاریخی، مناظر طبیعی و نقاط دیدنی در رشت، این شهر را به  شهری مناسب و ایده آل برای گردشگران نقاط گوناگون داخل و خارج از کشور تبدیل کرده است. یکی از جاذبه های گردشگری مهم و تماشایی در حاشیه شهر رشت، امام زاده هاشم است. اگر از سمت تهران به رشت سفر کنید، حدود 30 کیلومتر مانده به رشت، روستایی را مشاهده خواهید کرد که در بین گیلانیان از شهرت بسیار زیادی برخوردار است. نام این روستا برگرفته از بقعه متبرکه امام زاده هاشم است که در همسایگی اتوبان بر روی یک تپه صخره ای و سرسبز قرار دارد.

بر اساس شجره نامه موجود در بقعه، امام زاده هاشم از نوادگان حضرت امام علی (ع) است و نام کامل ایشان "هاشم ابن محمد بن عبدالله بن حمزه بن محمد بن الحنفیه بن علی بن ابی طالب" می باشد. این بقعه متبرکه دارای یک صحن زیبا همراه با تزئینات جذاب و دیدنی می باشد که حس معنوی مثال زدنی به بازدید کننده هدیه می دهد. مسلما افرادی که به دنبال فرصتی توام با آرامش برای عبادت و راز و نیاز با خداوند متعال در حین سفر هستند، می توانند از این امام زاده بازدید نمایند و یکی از بهترین خاطرات معنوی دوران سفر خود را تجربه کنند. لازم به توضیح است که آینه کاری و تزئینات داخلی این بقعه توسط هنرمندان ایرانی صورت گرفته است.

اما در خارج از این بقعه و در محیط روستای امام زاده هاشم نیز گردشگران می توانند اوقات بسیار خوبی را بگذرانند. وجود تپه های سرسبز، بازارچه های قدیمی و سنتی، سرگرمی های بکر و مناسب و همچنین محیط های ایده آل برای گردش در این روستا، این مکان را به یکی از بهترین نقاط پیرامون شهر رشت و استان گیلان برای گردشگران تبدیل کرده است. کافی است کمی در بازارچه های این روستا گذر کنید. به راحتی می توانید انواع پوشاک و البسه محلی و سوغاتی های مخصوص را ببینید و تهیه نمایید. همچنین به هیچ وجه نگران وعده های غذایی خود نباشید! تعداد زیادی رستوران و کافه در این روستا آماده پذیرایی از شما گردشگران عزیز هستند تا در طول بازدید خود از این روستا، انواع غذاهای محلی و یا خوراکی های دیگر را به شما عرضه نمایند. حتی کمی بالاتر از امام زاده هاشم، کافه رستورانی قدیمی وجود دارد که قدمتش به دوران صفویه باز می گردد و در آن زمان یک کاروانسرای بزرگ بوده که اخیرا مورد مرمت و بازسازی گسترده قرار گرفته است. لازم به توضیح است که جاذبه های گردشگری دیگری نیز در نزدیکی این روستا قرار دارند که گردشگران عزیز می توانند ضمن بازدید از روستا، به راحتی به آن ها نیز دسترسی داشته باشند. از جمله این جاذبه ها، می توان موزه میراث روستایی گیلان و پارک جنگلی سراوان را نام برد.

همان طور که بیان شد، شهر رشت دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است و گردشگران و مسافران می توانند در داخل و اطراف شهر از نقاط دیدنی فراوانی بازدید نمایند. بنابراین می توان با سکونت در شهر رشت به عنوان مرکز استان گیلان و شهری که به دلیل موقعیت مکانی اش، دسترسی مناسبی را به جاذبه های گردشگری گوناگون و با تنوع بالا فراهم نموده است، اوقات خوشی را همراه با آرامش در طول سفر تجربه کرد و سفر خاطره انگیزی را رقم زد. مجموعه هتل صبوری رشت با امکانات مناسب آماده میزبانی از گردشگران عزیز از سراسر نقاط کشور می باشد. مسافران عزیزی که قصد رزرو هتل در رشت را دارند و همچنین به دنبال رزرو هتل ارزان در رشت هستند، می توانند از اتاق های شیک، ایده آل و آرامش بخش هتل صبوری استفاده نموده و در عین حال به راحتی به نقاط گوناگون و دیدنی این شهر دسترسی داشته باشند.