اماکن زیارتی و سیاحتی نزدیک به هتل صبوری رشت (بخش سوم- بوستان کشاورز)

اماکن زیارتی و سیاحتی نزدیک به هتل صبوری رشت (بخش سوم- بوستان کشاورز)

بوستان کشاورز یکی از پارک ­ها و مناطق سرسبز و زیبا در استان گیلان و شهر رشت است. بوستان کشاورز که در گذشته باغی متروک تحت عنوان «کوچصفهانی» بود در سال 1375 توسط سازمان شهرداری رشت و در فضایی به مساحت 32000 متر مربع به بهره برداری رسید. برخلاف قسمت ورودی پارک که به نظر می آید کوچک باشد، با عبور از پله ­های اولیه می­ توان به بزرگی و وسعت فضای سرسبز و زیبای پارک پی برد. بوستان کشاورز از تمامی امکاناتی که می ­تواند یک پارک را به محیطی جذاب و دلنشین مبدل سازد، برخوردار است. از وجود درختان انبوه و سرسبز، چمن‌کاری و گلکاری‌ های جذاب و دلنشین در مجاورت پیاده‌ روی سنگفرش، مجسمه‌ های هنری، پل ‌های تزیینی زیبا، مبلمان زیبای پارکی، وسایل ورزشی همگانی، وسایل بازی برای کودکان، سرویس های بهداشتی، حوضچه­ ها و آبنماهای زیبا گرفته تا مراکز فرهنگی و اقتصادی که در بوستان کشاورز فعالیت دارند. مهم ترین پایگاه فرهنگی بوستان کشاورز، کتابخانه امام رضا است که در سال 1374 تاسیس شده و در قسمت ورودی اصلی این پارک قرار گرفته است. هم­چنین بوستان کشاورز در طول این سال ها شاهد برگزاری جشنواره ­های فرهنگی بوده است. «خانواده بانشاط» عنوان جشنواره بزرگ و جذابی بود که در شهریور سال 1395 با حضور چهره ­های سرشناس هنری و سیاسی در این پارک برگزار شد. این جشنواره شامل بخش های رقابتی در آشپزی، بازی های بومی محلی، ورزش کودکان بود و لحظات خاطره ­انگیز و دلپذیری را برای مشارکت کنندگان این جشنواره به همراه داشت.

مجموعه گيل بانو که اولين مركز توليد و فروش محصولات بانوان سرپرست خانوار استان گيلان است نیز به عنوان مهم­ترین پایگاه اقتصادی و اجتماعی بوستان کشاورز، در سال 1397 و طی دهه مبارک فجر افتتاح گردید. این مرکز که با هدف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ایجاد شده است در ضلع شرقی بوستان کشاورز قرار دارد و به عرضه محصولات آنان در دو بخش صنایع دستی و مواد غذایی می­ پردازد.  

بوستان کشاورز در خیابان رسالت و بین محله ­های استخر و رودبارتان و در نزدیکی رودخانه زرجوب قرار دارد. فاصله بین هتل صبوری رشت تا بوستان کشاورز کمتر از 450 متر است که می ­توان از طریق پیاده روی این مسیر را ظرف مدت 6 دقیقه طی نمود. از این رو میهمانان و ورزشکارانی که معمولا هتل صبوری را جهت رزرو هتل در رشت انتخاب می­ کنند، از فضای سبز و طبیعت زیبای بوستان کشاورز برای کسب آرامش و حتی ورزش و سرگرمی استفاده می­ نمایند، زیرا وجود اختلاف سطح در نقاط مختلف بوستان کشاورز و همچنین وسایل ورزشی عمومی در این مکان، جذابیت­ هایی را برای گروه های مختلف ورزشی فراهم می سازد. بنابراین به آن دسته از عزیزانی که قصد رزرو هتل در رشت را دارند و در جستجوی هتلی با کیفیت ممتاز هستند که در نزدیکی یک پارک بسیار زیبا، سرسبز و جذاب قرار داشته باشد، هتل صبوری پیشنهاد می گردد.