معرفی بیمارستان های شهر رشت

معرفی بیمارستان های شهر رشت

همان طور که می دانید سفر به شما این امکان را می دهد که بتوانید فشارهای روحی را از خود دور کنید، و در واقع موجب تازه شدن روانتان خواهد شد، اما بیمار شدن جسم و اتفاقات ناگوار ممکن است در سفر هم گریبان گیر همگان شود، در نتیجه اطلاع از نشانی مراکز درمانی و بیمارستان های شهری که به آن سفر کرده اید، می تواند کمک بسیاری به شما کند. در این جا به معرفی بیمارستان های رشت و ارائه خدمات آن ها  پرداخته شده است.

۱ -بیمارستان دولتی رسول اکرم: این بیمارستان در شهر رشت به آدرس: جاده تهران بعد از میدان گیل ابتدای بزرگراه خلیج فارس واقع شده است که دارای خدماتی از قبیل: بیهوشی، جراحی، ارتوپدی، زنان، اطفال، داخلی، داخلی اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، ارولوژی، عفونی، قلب، آزمایشگاه، پاتولوژی، داروخانه، رادیولوژی، فیزیوتراپی، خدمات بستری:اورژانس، اتاق عمل، اطفال، داخلی، قلب، جراحی مردان ENT و چشم، جراحی عمومی زنان، جراحی زنان سزارین، زایمان و ICU-NICU-CCU است. مسافت حدودی این بیمارستان تا هتل صبوری رشت حدود 2.5 کیلومتر (2500 متر) بوده و در صورت عادی بودن شرایط جاده ای و ترافیک، این فاصله از طریق اتومبیل، ظرف مدت تقریبی 9 دقیقه قابل دسترس است.

۲-بیمارستان پورسینا: بیمارستان پورسینا رشت بیمارستانی دولتی است که دارایی بخش های مختلفی از قبیل  اتاق عمل، اورژانس، داخلی، داخلی اعصاب (نورولوژی)، تروما، ICUG، ارتوپدی زنان، ارتوپدی مردان، جراحی، جراحی مغز و اعصاب، NICU، جراحی مغز و اعصاب الکتیو، جراحی ترمیمی، جراحی عروق، جراحی اطفال، گوارش، جراحی عمومی می‌باشد. این بیمارستان در خیابان نامجو واقع شده است و در فاصله حدود 2 کیلومتری (2000 متری) هتل صبوری رشت قرار دارد. بیمارستان پورسینا در مقایسه با بیمارستان رسول اکرم رشت در فاصله کمتری نسبت به هتل صبوری رشت قرار داشته و در صورت بروز رویدادی ناگوار و ناگهانی برای مهمانان این هتل و با حفظ شرایط عادی خیابان­ها و سطح ترافیک روان، مسیر هتل صبوری به بیمارستان پورسینا ، طی زمان تقریبی 7 دقیقه برای اتومبیل ­قابل پیمایش است.

۳ -بیمارستان فوق تخصصی سوختگی ولایت: این بیمارستان دولتی به لحاظ خدمات، در حوزه سوانح سوختگی فعالیت می کند و به لحاظ نشانی در خیابان نامجو ، روبروی سازمان دام پزشکی استان گیلان واقع شده است که در فاصله نزدیک بیمارستان پورسینا نیز قرار دارد. بنابراین بیمارستان فوق تخصصی سوختگی ولایت نیز به مانند بیمارستان پورسینا در فاصله 2.3 کیلومتری (2300 متری) هتل صبوری رشت واقع شده و ظرف حدود 8 دقیقه قابل دسترسی است.

۴-بیمارستان امیرالمومنین رشت: این بیمارستان دولتی که خیابان امام خمینی (ره)، میدان دکتر حشمت، خیابان 17 شهریور واقع شده است، مرکز تخصصی گوش و حلق و بینی و چشم می­باشد و خدماتی تخصصی در این حوزه ارائه می دهد. فاصله حدودی این مرکز تخصصی با هتل صبوری حدود 2.3 کیلومتر (2300) متر است و ظرف زمان حدود 8 دقیقه در دسترس است.

۵-بیمارستان گلسار (گیل): بیمارستان گلسار یا همان گیل بیمارستانی خصوصی است که در سال 1375 تاسیس شده و خدمات متنوعی ارائه می­نماید. این بیمارستان دارای بخش هاي نوزادان، اطفال، داخلي، عفوني، جراحي در رشته هاي مختلف قلب و عروق، جراحي عمومي، زنان و مامايي، ارتوپدي، اورولوژي، چشم، گوش و حلق و بيني، اعصاب، پلاستيك، لاپاراسكوپي، آندوسكوپي –ERCP-آنژيوگرافي و آنژيوپلاستي -EPS  -NICUبراي نوزادان بدحال –ICU-CCU،IUI،IVF-اكوكارديوگرافي،  سي تي ، سونوگرافي و ، دياليز ،  شیمی درمانی، فيزيوتراپي، نوتواني قلب، آزمايشگاه و داروخانه و ديگر تاسيسات ضروري می باشد. این بیمارستان در خیابان گلسار، بلوار سمیه واقع شده است و از مسیرهای جاده ای مختلفی با هتل صبوری ارتباط دارد. نزدیکترین فاصله بین هتل صبوری و بیمارستان گلسار حدود 5 کیلومتر (5000 متر) است که برای طی این مسافت از طریق اتومبیل به حداقل 20 دقیقه زمان احتیاج است.

۶-بیمارستان خصوصی پارس: این بیمارستان در بلوار قلی پور قرار دارد و شامل بخش های خدمات مغز و اعصاب، زنان و زایمان، گوش حلق و بینی، اورولوژی، ارتوپدی، چشم، جراحی عمومی، فک و صورت، توراکس، اطفال و نوزادان، جراحی پلاستیک، داخلی و غدد، کلیه، پاتولوژی، بیهوشی عمومی، نورولوژی، گوارش، طب فیزیکی، قلب‌ و عفونی می باشد. نزدیکترین مسافت بین این بیمارستان با هتل صبوری رشت حدود 5.3 کیلومتر (5300 متر) است که طی این مسیر ممکن است بین 12 الی 14 دقیقه به طول انجامد.

۷-بیمارستان خصوصی آریا: این بیمارستان که جزء قدیمی ترین بیمارستان های خصوصی رشت است و قدمتی 50 ساله در این شهر دارد در بلوار انزلی و جنب فرودگاه بین المللی سردارجنگل واقع شده است و دارای بخش هایی از قبیل جراحی عمومی، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، زنان و زایمان، اورولوژی، جراحی قفسه سینه، جراحی اطفال، جراحی ترمیمی و پلاستیک، فک و صورت، جراحی عروق، جراحی قلب باز، آنژیوپلاستی، جراحی چشم، جراحی گوش و حلق وبینی، بخش های داخلی شامل بزرگسال، اطفال، نورولوژی، نفرولوژی، قفسه سینه، روماتولوژی، عفونی، اونکولوژی و قلب است. این بیمارستان در فاصله تقریبی 7.5 کیلومتری (7000 متری) رشت واقع شده است و طی این مسیر به زمانی حدود 20 الی 26 دقیقه نیاز  دارد.

8- بیمارستان بین ­المللی قائم (عج) رشت: این بیمارستان خصوصی که در سال 1392 تاسیس شده، در آدرس: میدان یخسازی، بلوار شهید افتخاری واقع گردیده است و از بخش­ های متعددی از قبیل ارولوژی، بیهوشی، جراحی قلب، جراحی عمومی، ارتوپدی، آزمایشگاه و پاتولوژی، اورژانس، اطفال، توراکس، تغذیه، جراحی ستون فقرات، جراحی پلاستیک و ترمیمی، جراحی کودکان و نوزادان، جراحی مغز و اعصاب، جراحی گوش،گلو و بینی، داخلی، خون و انکولوژی، چشم پزشکی، داخلی قلب اطفال، داخلی غدد، داخلی ریه، رایولوژی و سونوگرافی، داروسازی، داخلی قلب و عروق، روماتولوژی، روانشناسی، روانپزشکی، فیزیوتراپی، عفونی، زنان و زایمان، ناباروری و ژنتیک، لیزر، گوارش، نورولوژی، نفرولوژی اطفال، نفرولوژی، دندانپزشکی اطفال و نورولوژی اطفال تشکیل شده است. این بیمارستان در فاصله تقریبی 8.7 کیلومتری (8700 متری) نسبت به هتل صبوری رشت واقع شده است و ظرف مدت زمان تقریبی 19 دقیقه قابل دسترسی است.